Nacházíte se na archivních stránkách Virtuálního Ďolíčku, klubový web naleznete na https://www.bohemians.cz.

Derby přineslo první jarní výhru.

Bohemians včera odpoledne v malém derby porazili Viktorku Žižkov 1:0 brankou Boba Šnajdra z 20. minuty. V prvních pěti minutách Bohemians překypovali aktivitou, do první šance se však dostala Viktorka, když Doležal nechal na malém vápně hlavičkovat Kincla, který však trefil břevno. Bohemians poté ještě přidali a výsledkem jejich aktivity byla branka Šnajdra po přímém kopu, který rozehrál Kulig a Janáček přesně ocentroval z hranice velkého vápna. Bohemians poté přenechali útočnou aktivitu Žižkovu a několikrát bylo před Čontofalským horko. Ten se vyznamenal ve 42. minutě, když vytáhl ze šibenice na roh bombu Hunala. Po přestávce se hra vyrovnala a Bohemka zahrozila po přímém kopu ze 30 metrů, kdy nádherně vystřelil Kulig. Poté ještě běžel sám na brankáře Viktorky Šnajdr, ale chyběl mu krok k zakončení. V nervózním závěru už hráči Bohemians v pohodě uhlídali jednobrankový náskok a protrhli tak čtyřzápasovou šňůru porážek. Na tiskovce trenér Petržela pochválil brankáře Čontofalského, nám se líbil výkon Šnajdra a Kuliga.